همزمان بافرارسیدن اولین شب قدر صورت گرفت؛

راز و نیاز مردم خلخال در اولین شب قدر+عکس

مردم شهرستان خلخال در اولین شب قدر با حضور در مساجد،هیئات، امامزاده ها و اماکن مذهبی به احیای شب قدر و راز و نیاز با پرودگار خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سلام خلخال»، با فرا رسیدن شب ۱۹ ماه مبارک رمضان که اولین شب قدر محسوب می‌شود؛ مردم شهرستان خلخال با حضور خود در مساجد سطح شهر به راز و نیاز و خلوت با پروردگار خود پرداخته و با ذکر مصیبت و انجام عزاداری در شب ضربت خوردن مولای عالمیان حضرت علی(ع)، ارادت خود را به مقام والای حضرتش نشان دادند.

در این مراسمات مساجد مرکز شهر و همچنین مساجد در روستاهای اطراف خلخال میزبان مردم خداجوی شهرستان خلخال بوده و مردم با انجام اعمال شب قدر از قبیل: قرائت دعای جوشن کبیر، قرآن به سر، قرائت قرآن، مناجات خوانی و احیای شب قدر از خداوند منان طلب عفو و بخشش کردند.

در جریان این مراسمات امام جمعه شهرستان خلخال حجت الاسلام کریم اسدی به جایگاه والای امیرمومنین حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: حضرت علی(ع) یکی از انسان‌های کاملی است که واسطه فیض الهی می‌باشد، او حجت خدا و ولی خدا در روی زمین و واسطه فیض الهی در عالم هستی است.

وی به صفات والای حضرت علی(ع) در خصوص حمایت از مظلومین و افراد مستضعف اشاره کرد و گفت:امیرمومنین(ع)  در تمام طول حیات مبارکشان  یار و یاور مظلومان و افراد مسضعف بوده و در تمامی سختی ها در کنار مردم و مظلومان در سرتاسر جهان بوده است.

امام جمعه شهرستان خلخال به اتفاقات تلخی که در جهان اسلام خصوصا در جریان غزه رخ داده است اشاره کرد و افزود: امروز نیز با توجه به اتفاقات تلخی که در غزه رخ داده است، این را نشان میدهد که رژیم منحوس و کودک کش غزه به سرکردگی استکبار و در راس آن آمریکای جنایت‌کار روز به روز به چهره منفور در جهان تبدیل شده است و این قضیه را باید تمام مسلمانان بدانند که ما شیعه حضرت علی(ع) بوده‌ایم و در مکتب ایشان حمایت از مظلومین جز شاخصه ترین صفات بارز مسلمانان بوده و به لطف خداوند با حضور خود در مراسم راهپیمایی روز قدس بار دیگر به جهانیان نشان می‌دهیم که مردم ایران در کنار مردم غزه حضور دارند.

مراسم راهپیمایی روز قدس مردم خلخال همزمان با سراسر کشور و در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۱ صبح از محل میدان آزادی به سمت مصلای نماز جمعه این شهر برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/ج