امام جمعه شهرستان خلخال:

استاندار اردبیل مسئله اشتغال خلخال را جدی بگیرید

امام جمعه شهرستان خلخال عدم توسعه اشتغال در خلخال را مهمترین مشکل این شهرستان دانست و افزود: مسئولین استان بالاخص استانداری اردبیل مسئله ایجاد اشتغال در خلخال را جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «سلام خلخال»، حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه در شهرستان خلخال به رویداد های سیاسی و تاریخی در طول این هفته اشاره کرد و گفت : مهم ترین اتفاق مهم و تاریخی در فروردین ماه امسال، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است که به حق بزرگترین اتفاق و پیروزی شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی بر طاغوت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران است.

وی به اهمیت و ویژگی بزرگ این روز که به عنوان بستری رشد برای مردم ایران بستری ایجاد شده برای خدمت به مردم بر اساس حکومت الله دانست و افزود: تمام مسئولین و دیگر نهاد های اجرایی این فرصت را غنیمت شمرده و در خدمت به مردم نهایت تلاش خود را بکنند.

امام جمعه شهرستان خلخال افزود: به جوانان امروزی این توصیه را دارم که به تاریخ معاصر و تاریخ شکل گیری انقلاب اسلامی ایران بپردازند و ببینند که نظام باطل شاهنشاهی چه فسادها و چه خیانت هایی به مردم ایران کرده است؛ پس بنابراین باید این روز را زنده نگه داشت و از آن به عنوان یک عید مذهبی یاد کرد.

وی در ادامه به روز طبیعت و جایگاه طبیعت در قرآن کریم پرداخت و افزود: طبیعت یکی از نعمت های خدادادی است، و اهمیت آن برای تمامی جوامع دنیا کاملا مشخص شده و دارای جایگاه بالایی است.

حجت الاسلام اسدی: حفظ طبیعت و نگه داری از ظرفیت های ویژه آن از وظایف تمام عموم مردم قلمداد کرد و گفت: در قرآن و دین اسلام نیز به تفریح و سیر در طبیعت به عنوان نشانه های خداجویانه و پی بردن به عظمت خدای بزرگ اشاره شده است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان خلخال افزود: با توجه به مصادف شدن روز طبیعت با شب اول قدر و شب شهادت مولای عالمیان حضرت علی(ع) از تمام مردم و مسافران نهایت رعایت حفظ حرمت این شب های عزیز و در ترویج و نهادینه شدن این فرهنگ در تمام بستر جامعه را خواستار هستم.

وی به اهمیت شب های قدر اشاره کرد و گفت: شب های قدر شب های خلوت با خداوند بزرگ است و باید فرصت این شب‌ها را غنیمت شمرد چون که در این شب‌ها سرنوشت یک‌ساله و رزق تمام انسان ها رقم خواهم خورد.

امام جمعه شهرستان خلخال در ادامه صبحت های خود با ابراز گلایه مندی از مسئولین استانداری اردبیل در خصوص عدم پرداختن به مسئله مهم اشتغال در شهرستان خلخال افزود: دولت وقت دولتی با اقتدار و دارای ویژگی های خوب و حمایتی از مردم کشور است و در تمام طول خدمت خود تا به الان قدم های بزرگ و شایانی در ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی برداشته است؛ پس انتظار میرود که مسئولین استان بالاخص استانداری اردبیل توجهات خود را برشهرستان خلخال چندین برابر بکند.

 

وی در پایان صحبت های خود مسئولین شهرستان خلخال و در راس آن نماینده دور جدید مجلس شورای اسلامی را بر حفظ وحدت و دوری از درگیری‌های سیاسی دعوت کرد و گفت: با توجه به شعاری که در ابتدای سال مقام معظم رهبری به عنوان«مشارکت تولید،با مشارکت مردم» تعریف شده است؛ اهمیت اشتغال و استفاده از ظرفیت های مردمی در اجرای این امر را از راهبردی ترین امور است.

 

وی خطاب به نماینده جدید مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین انتخاب افراد در جایگاه های مهم و اجرایی با ویژگی شایسته سالاری دینی را جز مهمترین اقدامات قلمداد کرد و افزود: باید افرادی در کرسی های مدیریتی بنشینند که دارای روحیه جهادی در اجرای امور شهرستان بوده و در معنای واقعی کلمه لایق و شایسته این مقام باشند.

 

انتهای خبر/ج