در راستای آشنایی با زیست‌بوم گردشگری خلخال اشاره شد؛

نگاهی کوتاه به مناطق گردشگری شهرستان خلخال

شهرستان خلخال با داشتن ظرفیت‌های گردشگری فراوان در جنوب استان اردبیل جز مقصدهای پرتردد مسافران و گردشگران است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سلام خلخال»، شهرستان خلخال با ۸۶ هزار نفر جمعیت در جنوب استان اردبیل در همسایگی استان‌های آذربایجان شرقی ، زنجان و گیلان واقع شده است.

این شهرستان دارای ظرفیت‌های ویژه ای از قبیل: جاده‌های زیبا و جنگلی خلخال به اسالم، خلخال به پونل، ماسوله و ماسال، مناطق نمونه گردشگری الماس، چشمه ازناو، چشمه میرعادل بولاغی اندبیل، امامزاده عبدالله کلور، جاده خلخال به شاهرود، آبشارهای نره‌گر، روستای هدف گردشگری اسبو ، آبشار سفیدآب روستای لرد، آبشار سجن بخش شاهرود، آبشار زنج در بخش خورش رستم و آبگرم معدنی از جاذبه‌های طبیعی خلخال هستند.

علاوه بر این بیش از ۵۰ درصد از روستاهای هدف گردشگری استان اردبیل در این شهرستان واقع شده است که می توان به روستای تاریخی کزج ، روستای هدف گردشگری نمهیل ، برندق و خمس نیز اشاره کرد.

علاوه بر این وجود مناطق تاریخی و باستانی هم چون قلعه گیلوان، کاروانسرای چنارلیق، کاروانسرای شاه‌عباسی و بنای چهار گوش؛ خلخال را به یکی از شهرستان‌های گردشگرپذیر استان اردبیل و کشور تبدیل کرده است.

در سال‌های اخیر متاسفانه برای احیای زیست بوم گردشگری شهرستان خلخال، تلاش های کافی صورت نگرفته است، و مناطقی همچون: تفرجگاه اندبیل به دلیل عدم وجود امکانات ابتدایی پذیرش گردشگران  و تعلیق در اجرای پل معلق ازناو از دیگر پروژه‌های در دست اقدام است.

انتهای خبر/ج