همزمان با روز شهادت حضرت علی(ع)؛

عزاداری سالروز شهادت حضرت علی(ع) در شهرستان خلخال برگزار شد

در سالروز شهادت حضرت علی(ع) مردم شهرستان خلخال در تمام نقاط این شهر و روستا با راه‌اندازی دسته‌جات عزاداری به سوگ امام اول شیعیان نشستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سلام خلخال»، همزمان باسالروز شهادت امام اول شیعیان ویژه مراسم دسته‌جات عزاداری مولای عالمیان حضرت علی(ع) با حضور عاشقان و دوستدارن حضرتش در شهر خلخال و دیگر بخش‌های این شهرستان برگزار شد.

همزمان با مصادف شدن روز طبیعت و شهادت حضرت علی(ع) مردم ولایت مدار و عاشقان امام علی(ع) شهرستان خلخال با راه اندازی دسته‌جات عزاداری مساجد و برگزاری مراسمات عزاداری در تمام نقاط شهرستان به سوگواری حضرتش پرداختند.

در جریان برگزاری این مراسمات بر اساس یک رسم دیرینه مردم عزادار روستای گورانسراب با پیمایش مسیری۱۰ کیلومتر از روستای گورانسراب تا امامزاده سید دانیال واقع در شهرخلخال به عزاداری و این فرهنگ دیرینه را زنده نگه داشتند.

همزمان با برگزاری این مراسمات حجت الاسلام حسین مولاپور رییس اداره تبلیغات اسلامی خلخال در گفتگو با خبرنگار سلام خلخال گفت: برپایی آیین‌های عزاداری باشکوه امروز مردم و با وجود تقارن روز طبیعت به ایام تعطیلات نوروز با سالروز شهادت امام علی(ع)، بار دیگر یاد و خاطره برگزاری آئین های عزاداری بسیار باشکوه مردم خلخال در سالروز ۲۱ ماه مبارک رمضان سال‌های گذشته در این شهرستان را زنده کرد.

انتهای خبر/ج