معاون هماهنگ کننده سپاه استان:

جنگ امروز، جنگ شناختی در فضای مجازی است

معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل جنگ امروز را جنگ شناختی در فضای مجازی قلمداد کرد و گفت: دشمن با ایجاد شایعه سازی و شایعه پراکنی در فضای مجازی هدف در بر هم زدن امنیت در کشور را دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سلام خلخال»، ویژه مراسم یادواره شهدای اندبیل با حضور خانواده شهدا، جانبازان، یادگاران هشت سال دفاع مقدس و خیل عظیم دوستداران راه شهدا و امام راحل(ره)، به همراه حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، فرماندهی مقاومت بسیج سپاه ناحیه خلخال و دیگر مسئولین شهرستان خلخال در مسجد جامع اندبیل برگزار شد.

در این یادواره شعرخوانی در وصف شهدای دفاع مقدس به همراه اجرای گروه سرود نوجوانان روستای اندبیل و مدیحه سرایی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) و شب های قدر از دیگر برنامه های متنوع اجرا شده در این یادواره بود.

در جریان این مراسم سرهنگ جهانبخش عطایی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) در گفتگو با خبرنگار اجتماعی سلام‌خلخال به اهمیت و زنده نگه داشتن نام و یاد دفاع مقدس و شهدا در قالب یادواره ها و دیگر برنامه اشاره کرد و گفت: یادواره شهدا جز مهم‌ترین برنامه های فرهنگی در احیای کار‌های فرهنگی در بستر کشور است.

وی به جایگاه والای انقلاب اسلامی و اقتداری که نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام جهان به دست آورده است اشاره کرد و افزود: برای دشمنان ایران پیشرفت در تمام زمینه ها هزینه هایی را به همراه داشته است و آنها را به این امر وا داشته است که در تمام زمینه ها برای کشور ما مشکل ساز شوند؛ اما دلاور‌مردان ایرانی و تمام دوستاداران این نظام جانانه در حفظ تمامیت ارضی این کشور کوشا بوده و از تمام وجود برای این کشور جانفشانی می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به اهمیت فضای مجازی و جنگ شناختی که امروز مردم در بستر جامعه با آن درگیر هستند اشاره کرد و افزود: دشمنان خبیص این نظام دیگر روش‌های جنگ را از جنگ سرد و رودرو به یک نوع جنگ به نام جنگ شناختی که مهترین بستر فعالیت آن فضای مجازی است رو آورده‌اند و با رفتارسازی،انکارسازی،شایعه‌سازی و شایعه پردازی تمام تلاش خود را میکنند تا ذهن ها را علیه کشور و در صدد برهم زدن امنیت اجتماعی کشور انجام دهند.

وی افزود: امروز دشمن هر برنامه ای را که در اتاق فکر خود می‌چیند و قصد اجرا این روش‌ها برای مقابله با این نظام را داشته باشد همگی از بین رفته زیرا با مدیریت رهبرحکیم و فرزانه جمهوری اسلامی ایران مقام معظم رهبری ، تمامی این نقشه ها،نقش بر آب می‌شود.

عطایی در صحبت‌های خود مسئله مهم برنامه ریزی و پویا نگه داشتن برنامه های فرهنگی و کنترل فضای مجازی برای جوانان را از شاخص‌ترین کارها برای حفظ و پرورش روحیه جهادی و انقلابی در جوانان نام برد و تاکید کرد: بزرگان و افراد فعال در زمینه کارهای فرهنگی باید تمام تلاش خود را ابتدا در پرورش و سپس در حفظ ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برای نوجوانان و جوانان انجام دهند؛ همچنین شناسایی و طرح و برنامه برای مقابله با آسیب های اجتماعی که جز مهمترین و حساس ترین کارها در بستر جامعه است را باید در راس امور خود قرار دهند و فضای مجازی را به طور یک‌طرفه آسیب‌زا نداسته و از آن به عنوان بستری مطلوب جهت رشد نیز استفاده کنند.

وی در پایان صحبت‌های خود نبود سواد رسانه ای و عدم وجود بستری برای آموزش این فنون مهم در فضای مجازی را بزرگترین آسیب قلمداد کرد و افزود: فضای مجازی بستری برای رشد بوده و نباید آن را فقط یک نوع فضای آسیب‌زا بدانیم و باید به نتیجه رسید که از این فضا میتوان به نحو احسن و در پیشبرد اهداف خودمان نیز استفاده کرد؛ امروز نبود سواد رسانه‌ای عدم اشراف به شیوه بیان هرنوع مطلبی در فضای مجازی خود یک نوع آسیب تلقی میشود که تلفات بسیار سنگینی را به همراه دارد که اولین هدف دشمن برهم زدن و ایجاد روحیه نا امیدی در بین قشر حساس یعنی جوانان است.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل تاکید کرد: سربازان جنگ نرم و تمام فعالان در این حوزه باید تمام تلاش خود را کرده و با ایجاد بسترهای آموزشی در احیا و رشد سطح سواد رسانه ای در بستر جامعه نهایت تلاش خود را انجام دهند.

انتهای خبر /ج